Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego


#1 2013-12-30 23:12:24

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Księgi metrykalne bukowińskich parafii.

Chciałbym poinformować, że w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu znajdują sie księgi metrykalne następujących bukowińskich parafii:
-Kocmań
-Zastawna
-Adamcata
-Starożyniec
-Czerniowce
-Żabince

Dodane po 7 minutach:

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu

ul. Ks. Ignacego Posadzego 2
61-108 P o z n a ń



Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek od 9.00 do 15.00



1. Pracownia naukowa:

Rezerwacja czytnika - tel. 782 333 631

(Rezerwacja czytnika ważna jest 15 minut od ustalonej godziny przybycia do archiwum)



2. Sekretariat:

tel.: (+48 061 852 38 14 lub 782 333 631

fax.: (+48 0 61 852 38 14 wewn. 46

Uwaga! Sekretariat nie przyjmuje zgłoszeń na czytniki!


miejscowośc po rumuńsku nazywana Adancata [Adynkata], to występująca na mapach ukraińska Hliboka.

Uwaga!
Zmienił się numer telefonu do AAP.
Nowy numer to: 061-810-15-19


Dziękuję Mario za aktualizację telefonu. Niestety, nie miałem nigdy przodków na Bukowinie, ale może inni skorzystają. Pozdrawiam

I stało się. Na forum WTG-Gniazdo pojawił się post, który wymienia parafię Kocmań na Bukowinie (temat wątku: Kochnowice-Knochowice).
Tak naprawdę nigdy nie wiemy, komu przyda się nasza wiedza.

Masz rację. Szkoda, że Bukowina nie jest moją specjalnością, być może mógłbym wtedy dodać coś od siebie, a tak muszę bazować na materiałach podesłanych mi przez innych. Pozdrawiam serdecznie

Aktualnie Storożyniec jest rozleglą parafią obejmującą kościoły i kaplice miedzy innymi w Dawidenach Zrębie(Давидівка-Зруб), Dawidenach- Centrum(Давидівка-Центр) Hucie(Красношора), Piotrowcach(Петрівці) , Baniłowie(Банилів-Підгірний)- czy ktos wie jak to wyglądało w okresie międzywojennym i w czasie wojny. Z opowiadań mojego taty wynika, że parafia w której się urodził ( Dawideny) była w Baniłowie.

Witam. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale chcę sama zadać pytanie. Rodzina mojego taty pochodzi z rejonu Czerniowce (miejsce ur. taty), Dawideny (miejsce ur. rodzeństwa taty), Stanowce (miejsce śmierci dziadków). Odwiedzam różne fora genealogiczne i dopiero tu znalazłam jedyną jak na razie wzmiankę o tych okolicach. Chciałabym dotrzeć do jakichkolwiek informacji o rodzinie taty (nikt już z nich nie żyje) i wreszcie mam na to szansę. Przeglądałam stronę AAP, (zlecałam nawet kwerendę w innej sprawie) ale nie natrafiłam na ślad ksiąg z w/w miejscowości. Mogę prosić o dokładniejsze wskazówki? Pozdrawiam, Irena

Witam!
Czy przeglądała Pani może materiał na temat szlachty bukowińskiej, opublikowany kiedyś przez Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne? Będę miał na uwadze Pani poszukiwania, może razem coś znajdziemy?
Józek


Najlepiej zapytaj. Jeśli AAP będzie mogło pomóc w Twoich poszukiwaniach to bez wątpienia poda warunki takiej pomocy. Jeśli nie będzie mogło, to też odpowie i będziesz wiedzieć, na czym stoisz.

Tak też planuję zrobić, tylko kompletuję listę pytań, żeby sobie uzupełnić i inne gałązki rodzinnego drzewa, bo na odpowiedź trzeba potem czekać 4 miesiące .

Witam bardzo serdecznie! Mój dziadek tak jak i Pani tata urodził się w Czerniowcach. W związku z tym mam pytanie czy znalazła Pani księgi metrykalne jeśli tak to gdzie?Proszę o jakiekolwiek wskazówki, poszukuję rodziny dziadka.Z góry dziękuję i pozdrawiam margarita26@wp.pl

Od niedawna Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu udostępnia księgi w wersji cyfrowej. Wśród udostępnionych ksiąg są księgi z parafii w Zastawnej. Lista tych ksiąg pojawiła się w katalogu AAP na stronie http://www.aap.poznan.pl/archiwum.php

W internetowym katalogu Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu pojawiła się kolejna parafia z Bukowiny. Jest to parafia ormiańsko-katolicka w Czerniowcach.


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mysteamforum.pun.pl www.fcm.pun.pl www.jarzebinowka.pun.pl www.fantasy-world.pun.pl www.lu.pun.pl