Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego


#1 2013-12-22 21:34:23

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Luczkowscy.Łuczkowscy

Poszukuje osoby o w/w nazwisku,a szczególnie wiadomości o Auguście który ok roku 1885 przeniósł się w okolice Torunia i tam założył rodzinę i ja jestem jego prawnuczka.Prawdopodobnie moi krewni pochodzą z okolic Lublina,Chełma za wszelkie wiadomości dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie w naszym gronie!
W Pani sprawie wysłałem już zapytanie do naszych pomorskich kolegów. Podała Pani wiadomości dosyć ogólne, ale rozumiem , że innych Pani nie ma. Czy ma Pani metrykę lub chociażby dane dziadka? Lepiej metrykę, bo w niej zawarta będzie informacja o Auguście. Rozumiem też, że August urodził się około 1860 roku (tak zakładam czysto hipotetycznie), ale nie wiadomo gdzie? Musimy więc raczej szukać w księgach małżeństw. Trzeba tez szukać w Lubelskiem, ale kogo? Rodzinę Augusta? A może jego krewnych- braci, siostry, rodziców? Trochę trudny problem, ale bez dodania większej ilości szczegółów ciężko będzie cokolwiek ustalić. Proszę się jednak nie zrażać, spróbujemy jakoś pomóc.
Pozdrawiam
Józek

Dziękuję za pomoc co moge jeszcze dodać co wiem o moim pradziadku, bo tyle sie doszukałam, płynął w listopadzie 1891 roku do Ameryki, mam manifest ,ale w nim nie ma miejscowości urodzenia, tylko ile mial lat -28 i pochodził z Rosji.Ale też mogl mieszkac w zaborze rosyjskin bo 15 km od Torunia była granica i zabor rosyjski i on tam mogl mieszkac mieszkał.brał slub gdzies w okolicach Torunia bo moja prababka urodziła sie w Kielbasinie ale do tej pory nie znalazłam aktu slubu,wrocił do Polski ok 1899 roku w te same okolice Torunia ,w akcie urodzenia mojego dziadka niema nic gzie sie urodzil moj pradziadek, a najgorsze to ze ok 1920 roku rozszedł sie z moja prababka i nie wiadomo dzie sie osiedlił.Wiadomosc ze prawdopodbnie pochodzi z okolic Lublina lub Chelma od Łuczkowskich z tych okolic oswiadczjac zew ich rodzinie bylo zdjecie dzieci i przekazywano ze jest to rodzina Łuczkowskich z okolic Torunia dziekuje za pomoc i pozdrawiam.


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.olbifgroup.pun.pl www.katalog.pun.pl www.rggu49.pun.pl www.forumok800i.pun.pl www.diks91.pun.pl