Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego


#1 2019-09-19 22:45:01

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 333
Punktów :   
WWW

Warsztaty konserwatorskie.

W imieniu Pani Prezes LTG oraz Pana Dyrektora Archiwum Państwowego w Zielonej Górze  zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa , w dniu 30 września 2019 roku o godz 16.30 na spotkanie Towarzystwa połączone z Warsztatami konserwatorskimi  organizowanymi przez Archiwum Państwowe w ramach projektu Archiwa  Rodzinne Niepodległej.

W załączeniu zaproszenie wystosowane przez Pana Dyrektora Archiwum do Pani Prezes. Z uwagi na konieczność zakupu materiałów konserwatorskich proszę o potwierdzenie do 22 września 2019 obecności na spotkaniu

W imieniu Pani Prezes,  Anna Sołtyszewska- Sekretarz

SZANOWNI PAŃSTWO!

30 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie  16.30 w Sali Konferencyjnej Archiwum Państwowego w Zielonej Górze odbędą się praktyczne warsztaty konserwatorskie przeprowadzone w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej przez specjalistę z dziedziny konserwacji papieru i skóry.
Warsztaty skierowane są do osób, które posiadają w swoich domach dokumentację obrazującą rolę Państwa Rodziny w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w odbudowywaniu Państwa Polskiego i uczestniczeniu w życiu kulturalnym, społecznym i politycznym naszego regionu, a także innego rodzaju rodzinne pamiątki, zdjęcia, papierowe dokumenty, listy itp. i chcieliby się dowiedzieć, jak je w warunkach domowych przechowywać i zabezpieczyć, tak, aby przetrwały dla kolejnych pokoleń.

ZAPRASZAMY DO NAS ZE SWOIMI ZBIORAMI

Podczas warsztatów dowiecie się Państwo:
- jak ocenić stan zachowania rodzinnych zbiorów i dobrać do nich odpowiedni sposób postępowania i materiały do ich właściwego przechowywania
- w jakich warunkach przechowywać rodzinne archiwa i kolekcje, aby służyły kolejnym pokoleniom
- poznacie podstawowe metody konserwacji dokumentów papierowych, listów, fotografii itp. jak oczyszczanie, prostowanie, drobne naprawy)
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do praktycznego przećwiczenia zdobytej wiedzy, konserwując na miejscu przyniesione ze sobą materiały, pod czujnym okiem specjalisty z dziedziny konserwacji papieru i skóry, przy użyciu materiałów otrzymanych podczas warsztatów.

Udostępnione podczas warsztatów materiały do konserwacji i bezpiecznego przechowywania w postaci obwolut i pudeł do przechowywania fotografii, teczek bezkwasowych do przechowywania materiałów papierowych, gąbek i pędzli do czyszczenia, będzie można zabrać ze sobą do domu, aby móc samodzielnie wykorzystywać je podczas zabezpieczania rodzinnych zbiorów.


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-arena.pun.pl www.xiaolinn.pun.pl www.dietetyka2010.pun.pl www.sound4u.pun.pl www.aekatowice.pun.pl