Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

#1 2018-08-19 21:24:39

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Ofiary I wojny światowej z naszego regionu.

Postanowiliśmy w jednym wątku zgrupować wypisy z list, które ukazały się na łamach niemieckiego forum genealogicznego www.genealogy.net. Listy te umieściliśmy częściowo na FB, ale jak wiemy Facebook ma tę niedogodność, że ciężko jest wrócić do umieszczonego materiału dawno temu. Stąd taki pomysł.

Klenica ( gmina Bojadła).

https://images89.fotosik.pl/21/f0d9fc1b4c6b991amed.png

https://images89.fotosik.pl/21/23536c0627f366b9med.png

https://images91.fotosik.pl/21/699ccd41a71f5d72med.png

Wojnowo ( gm. Kargowa).

Vinzent Benyseck zginął 31.08.1918 roku
Johann Grelak zginął 18.09.1917 roku
Johann Greppel z Landwehr-Infanterie-Regiment 35, zginął 02.05.1916 roku
Herrmann Günther zginął 16.02.1917 roku
Herrmann Katzur zginął 21.11.1918 roku
Wilhelm Klenke zginął 29.08.1918 roku
Berthold Kliem z Feldartillerie-Regiment 54, zginął 25.10.1915 roku
Alfred Langhoff zginął 12.11.1917 roku
Paul Pawlak z Infanterie-Regiment 46, zginął 26.01.1915 roku
Johann Radny z Infanterie-Regiment 48, zginął 04.06.1915 roku
Heinrich Rau z Infanterie-Regiment v. Rosen, zginął 11.07.1916 roku
Johann Reimann z Armierungs-Bataillon 12, zginął 12.10.1916 roku
Otto Ries z Infanterie-Regiment 179, zginął 16.11.1918 roku
Anton Seifert z Reserve-Jäger-Bataillon 4, zginął 23.03.1915 roku.

Karszyn ( gm. Kargowa).

Dudka Peter, Reserve- Infanterie- Regiment 46, zm. 15.10.1915
Dulka Jacob, Reserve- Infanterie- Regiment 98, zm. 21.07.1919
Dullin Paul, Landwehr Infanterie- - Regiment 6, zm. 01.10.1915
Dutka Jacob, zm. 16.12.1916
Dutka Peter, Infanterie- Regiment 155, zm. 22.07. 1916
Gärtner Heinrich, Reserve- Infanterie- Regiment 57, zm. 27.09.1916
Kischke Josef, zm. 24.08.1918
Kitschke August, Infanterie Regiment 329, zm. 15.04.1916
Kitschke Hermann, Reserve- Infanterie- Regiment 234, zm. 24.03.1919
Kitschke Johann, ochotnik, miner, kompania 321, zm. 15.09.1919
Kitschke Josef, zm. 09.11.1918
Kmezik Martin, zm. 29.10.1917
Kotetzky Johann, Infanterie- Regiment 149, zm. 21.08.1915
Kruhl Heinrich, Reserve- Infanterie- Regiment 1, zm. 02.09.1916
Kruhl Karl, zm. 15.06.1917
Kruhl Paul, Landwehr- Infanterie- Regiment 11, zm. 26.07.1916
Kruschke Richard, 06.11.1918
Kurek Heinrich, Reserve- Infanterie- Regiment 1, zm. 25.09.1916
Ludwig Heinrich, zm. 22.12.1916
Ludwig Karl, Reserve- Infanterie- Regiment 88, zm. 09.12.1918
Marsiske Josef, Füssilier- Regiment 39, zm. 05.06.1916
Marsiske Karl, Pionier- Regiment 19, zm. 06.11.1914
Minetzke Reinhold, zm. 19.10.1917
Mischke Andreas, 19.03.1918
Patschonteck Johann, Infanterie- Regiment 45, zm. 23.07.1919
Pohl Heinrich, zm. 14.11.1918
Pohl Josef, Füssilier- Regiment 37, zm. 17.04.1916
Pohl Paul, zm. 27.03.1918
Poppmann Reinhold, Reserve- Infanterie- Regiment 225, zm. 11.09.1915
Reinsch Heinrich, Reserve- Infanterie- Regiment 225, zm. 28.12.1914
Rieger Otto, Infanterie- Regiment 56, zm. 06.05.1919
Rieger Otto, Reserve- Infanterie- Regiment 66, zm. 27.11.1916
Ruske Adolf, zm. 14.11.1917
Ruske Josef, Grenadier- Regiment 10, zm. 04.12.1918
Schiersch Johann August, Infanterie- Regiment 30, zm. 30.10.1914
Stieler Hermann, Infanterie- Regiment 344, zm. 07.08.1915
Tschiersch August, zm. 20.12.1916
Tschiersch Karl, zm. 30.11.1917
Tschiersch Paul, zm. 08.11.1918
Vogt Albert, zm. 09.07.1917
Vogt Andreas, zm. 05.10.1917
Vogt August, zm. 24.12.1917
Vogt August, Infanterie- Regiment 165, zm. 03.11.1916
Vogt Josef, zm. 17.05.1918
Vogt Otto, Reserve- Infanterie- Regiment 118, zm. 18.08.1915
Vogt Wilhelm, Infanterie- Regiment 107, zm. 03.09.1915
Wenske Heinrich, Infanterie- Regiment 19, zm. 07.07.1919
Wuttke Paul, Reserve- Infanterie- Regiment 66, zm. 27.11.1916
Zameck Glyscinski von Franz, zm. 19.11.1917
Zepke Josef, zm. 11.05.1918

Stary Jaromierz i Obra Dolna ( gm. Kargowa).

Fabianke Gustav, Obra Dolna, Infanterie- Regiment 46, zm. 20.10.1915
Kubas Vinzent, Stary Jaromierz, Reserve Infanterie- Regiment 98, zm. 04.12.1916
Konig Karl, Obra Dolna, Reserve Infanterie- Regiment 225, zm. 11.07.1917
Liebig Wilhelm, Stary Jaromierz, Reserve Infanterie- Regiment 6, zm. 07.04.1916
Radnik Albert, Stara Tuchorza, Infanterie- Regiment 140, zm. 17.09.1915
Schmidt Karl, Stary Jaromierz,  Infanterie- Regiment 152, zm. 04.04.1919
Schulz Hermann, Obra Dolna, zm. 10.01.1918
Schulz Otto, Obra Dolna, zm. 06.04.1918
Schupe Oswald, Stary Jaromierz, Infanterie- Regiment 50, zm. ?
Schwallach Gustav, Stary Jaromierz, zm. 05.11.1918
Sewohl Karl, Obra Dolna, zm. 17.06.1917
Türk Karl, Obra Dolna, Reserve- Pionier- Batallion 33, zm. 28.09.1918

(c.d.n.)


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

#2 2018-08-24 22:25:11

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Ofiary I wojny światowej z naszego regionu.

Kolejne spisy żołnierzy z naszego regionu, którzy zginęli w czasie I wojny światowej, tym razem w formie skanów.

Bieniów koło Żar ( I wojna światowa):

https://images91.fotosik.pl/24/50b7ff807e75ef4fmed.png

Bieniów ( II wojna światowa):

https://images90.fotosik.pl/24/aafc5d829015994cmed.png

Chwalęcice koło Gorzowa Wlkp.:

https://images89.fotosik.pl/24/212e95ea017e07f2med.png

Grabik koło Żar:

https://images89.fotosik.pl/24/1e50316f2f2f3372med.png

Jemiołów:

https://images90.fotosik.pl/24/164d613baf98866fmed.png

Klępsk koło Sulechowa:

https://images91.fotosik.pl/24/c700d1d60cc5975bmed.png

Łęgowo koło Sulechowa:

https://images90.fotosik.pl/24/026043fd9604137cmed.png

Ostrzyce gmina Trzebiechów:

https://images91.fotosik.pl/24/f1edd5a16fc282eamed.png


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutolf.pun.pl rangi w metin 2 jak dosować ts3 diagnostyka szumu w uszach kod genetyczny biologia na czasie karty pracy