Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-12-30 21:03:30

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Problem z cyrylicą.

Mam poważny problem z pisaniem maili lub na GG cyrylicą. Fakt, że mogę wkleić rosyjski tekst do maila, ale okazuje się, ze adresat odbiera go w zniekształconej postaci niemożliwej do odczytania. To samo w drugą stronę- gdy otrzymuję maila zza wschodniej granicy, również jest niemożliwy do odczytania. Co zrobić, żeby to działało normalnie? Proszę bardzo o radę.
Józek

Witaj Józefie.
Znalazłem stronę o kodowaniu cyrylicy.Może soś z tego wyczytasz. Przyznam się ,że nie próbowałem jeszcze pisać do naszych wschodnich sąsiadów i nie mam pojęcia jak używać klawiatury z cyrylicą.
Życzę miłej lektury i powodzenia w kontaktach ze Wschodem.
http://www.matrioszka.info/JezykRosyjski/JezykRosyjski

ето рускйе ъуквы
Ten fragmencik napisałem klawiaturą rosyjską , a następnie wkleiłem. Zrobiłem próbkę z wklejaniem do e-maila i tak, w Outloku nie ma kłopotu z kolei z wklejaniem w IncrediMail wyświetlają się krzaczki.
Również nie udało wkleić się do GG. Myślę, ze trzeba dojść metodą prób i błędów
Pozdrawiam

http://www.megapolis.org/klava.html
Link do rosyjskiej klawiatury


Dzięki za pomoc. Czytałem, ze idealnym rozwiązaniem jest preinstalacja Windowsa na dwa sposoby- jeden służy do liter łacińskich, a drugi do cyrylicy. Jest to jednak zbyt kłopotliwe. Męczę się więc za pomocą wirtualnej klawiatury, GG też nie działa, zobaczę, może ktoś mi doradzi jakiś prosty i nieskomplikowany sposób.
Pozdrawiam
Józek

hmm, spróbujcie tak:
1) Menu start/ustawienia/panel sterowania,
2) wybrać "opcje regionalne i językowe",
3) przejść do zakładki "języki" i kliknąć "szczegóły"
4) w zakładce "ustawienia" kliknąć "dodaj"
5) wybrać język rosyjski i klawiaturę rosyjską (jest jeszcze klawiatura rosyjska maszynistki) i zaakceptować.

Później przy pisaniu należy sobie tylko zmienić w pasku zadań z języka polskiego na rosyjski i na odpowiednią klawiaturę i wtedy powinno działać.
Przynajmniej u nas w firmie działa u kolegi który koresponduje w tym języku.
Dla ułatwienia pokleił sobie na odpowiednich klawiszach literki z cyrylicy.

To dobry sposób, jeżeli ktoś dużo pisze po rosyjsku. Dla mnie wystarczy wirtualna klawiatura, gdyż piszę teksty kilkuzdaniowe i to absolutnie mi wystarcza.
Pozdrawiam
Józek


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.olbifgroup.pun.pl www.forumok800i.pun.pl www.rggu49.pun.pl www.diks91.pun.pl www.katalog.pun.pl