Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego


  • Index
  •  » Masz pytanie?
  •  » Akt nadania własności osadnikom wojskowym na Ziemi Lubuskiej

#1 2013-12-30 21:06:39

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Akt nadania własności osadnikom wojskowym na Ziemi Lubuskiej

Witam.
Jestem gościem na Waszym forum,ale to forum wydaje mi się najwłaściwsze do zadania pytania:

Jak wyglądał akt nadania własności osadnikom wojskowym po II wojnie?
Może ktoś takowy posiada i mógłby go pokazać na forum.
Mój Dziadek został osadnikiem wojskowym we wsi Łagówek pow.Świebodzin w 1945r. W Archiwum Państwowym w Gorzowie odnalazłam nr nadania aktu własności i chciałabym zobaczyć jak taki akt wyglądał

Pozdrawiam
Alina Wojnicz

Witaj!
Znałem kilku osadników wojskowych z mojej miejscowości, ale nigdy nie miałem możliwości zobaczenia aktu nadania własności osadnikom wojskowym. Nie mam jednak aż tak bliskich znajomych, którzy chcieliby taki akt nadania pokazać. Może poprzez urząd gminy? Ale czy oni zrozumieją, że chciałbym taki akt zobaczyć tylko w celach hobbystycznych?
Pozdrawiam
Józek

witam,
Nie dalej jak tydzień temu dostałem trochę dokumentów i zdjęć po cioci mojej mamy. Wśród nich znajduje się taki dokument. Nie miałem go skanować tylko zapisać sobie informacje o takim zdarzeniu. Jednak w tej sytuacji dziś w nocy postaram się dokleić tutaj załącznik.

Czekam z niecierpliwością. Mój dziadek miał taki dokument, jednakże, gdy mój ojciec przyjechał na zachód, to już go nie miał. Ponoć zaginął na wschodzie. Dokument, nie ojciec .

Był kiedyś dział o osadnikach wojskowych na Forgenie.

po przejrzeniu dokumentów okazało się że to jednak jest wniosek o nadanie ziemi na terenach Ziem odzyskanych + akt nadania wydany przez ministerstwo rolnictwa. Więc to chyba jednak nie to. Zapamiętałem wyrywkowo informacje że we wniosku jest zapis iż na te ziemie został skierowany przez "Insp. Os. Wojsk" i podany nr skierowania z datą.
W załączeniu wniosek i akt nadania. Troche strony przemieszały się Wink (4str. wniosku, 2 str. aktu nadania, 1-3 strony wniosku)
_________________
Zalaczniki:

    akt nadania własności Jan Zieleniak.pdf
http://cdn-up.mojeforum.net/upload/sart … UYgwpNU%3D


To już dokument historyczny, bardzo ciekawy. Ciekawe, czy ktoś prześle kolejny?


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 
  • Index
  •  » Masz pytanie?
  •  » Akt nadania własności osadnikom wojskowym na Ziemi Lubuskiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.newholland.pun.pl www.olbifgroup.pun.pl www.forumok800i.pun.pl www.katalog.pun.pl www.diks91.pun.pl