Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego


#1 2013-12-22 22:13:47

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Archiwa w Petersburgu i Rostow n/Donem

Witam wszystkich serdecznie.

Dla znajomego z Nowego Jorku poszukującego swych korzeni proszę o podpowiedź gdzie i w jakim archiwum można odszukać księgi metrykalne XIX pocz.XX wieku Petersburg i Rostow n/Donem.

Interesuje mnie także sprawa zachowanych ksiąg parafii w Pohrebyszcze ujezd Berdyczów gubernia Kijowska, -gdzie szukać.

Będę ogromnie wdzięczna za każdą podpowiedź.

Pozdrowienia
Danuta


Pani Danuto!
Mam dostęp nie do archiwum, ale do strony genealogicznej -www.petergen.com (to strona petersburskich genealogów), może tam będzie można znaleźć jakąś informację. Niestety, nie jestem tam zalogowany. A jak u Pani z rosyjskim? Jeśli coś znajdę u nich, to podeślę. Sprawa kolejna- czy na pewno chodzi o Rostok, a nie o Rostow nad Donem? Z Rostowem już gorzej, może moi rosyjscy znajomi pomogą? Musiałbym jednak wiedzieć o jakie nazwisko pytać?
W sprawie Berdyczowa muszę również skontaktować się z moimi znajomymi, może coś doradzą?
Wszystko to jednak wymaga czasu, którego mam jednak coraz mniej, ale spróbuję za kilka dni coś Pani pomóc.
Pozdrawiam
Józek

Dzień dobry Panie Józku.
Oczywiście pomyłka z tym Rostokiem, już poprawiłam tytuł postu.
Nazwiska poszukiwane to Roche i Belman. Prawdopodobnie byli to oficerowie w wojsku carskim, Roche pocz.XX wieku Petersburg, Belman natomiast - Rostow.
Sprawa nie jest super pilna, poczekam może coś uda się Panu dowiedzieć.

Dziękuję za link podany, z j. rosyjskim radzę sobię dobrze, zobaczę co tam uda się znaleźć.

Bardzo dziękuje za tak szybki odzew.

Pozdrawiam serdecznie
Danuta

Witam serdecznie.

Bardzo dziekuję za udzieloną pomoc.

Odnalazłam w zasobach Mormońskich mikrofilmy ksiąg metrykalnych z Petersburga i z Rostowa.

Panie Józku, z Pana podpowiedzi - linku skorzystałam w moich osobistych poszukiwaniach przodków.

Z podziekowaniem i pozdrowieniami
Danuta


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.djsadam.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.mordownia-zlocieniec.pun.pl www.mc.pun.pl www.fanwwe.pun.pl