Lubuskie Towarzystwo Genealogiczne

Forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-12-22 22:10:47

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 335
Punktów :   
WWW

Wołek, Reiman/n, Krawczyk, Tesching.

Wołek, Reiman/n, Krawczyk, Tesching
   
Poszukuję osób: Wojciech Wołek, Franciszek Reimann, Maria Reimann z d. Olejniczak, (Babimost, Podmokle Małe) Tomasz Krawczyk (1857r), Mariannę Krawczyk z d. Dudzikowska (1863r), Robert Krawczyk, Mariannę Krawczyk z d. Adamczak, Franciszka Dudzikowskiego i Franciszki Dudzikowskiej z d. Tominska lub Tomińska, Wojciecha Tesching Juliannę Tesching z d. Sarbok. (Kopanica, Chobienice i okolice).
Poszukuję także osób o nazwiskach: Benedykt Łazarski, Krzyżanowski z okolic Grudziądza i Torunia.
Pozdrawiam Mirek

W naszym gronie w Lubuskim TG jest kilka osób, które specjalizują się w poszukiwaniach z rejonu, który ciebie interesuje. Myślę, że mogłyby ci pomóc. Poza tym wymiana doświadczeń w tym temacie jest jak najbardziej wskazana. Radzę ci przejrzeć listę członków na stronie LTG (odnośnik masz w logo strony), jest nadzieją , że będą mogli ci coś pomóc.
Pozdrawiam serdecznie
Józek

"Poznań Project" odnotowuje małżeństwo Tomasza Krawczyka z Marianną Dudzińską w roku 1885. Jednakże księgi chrztów parafdii Babimost (a właściwie ich duplikaty) nie zawierają zapisów ich chrztu. Może warto by dotrzeć do pełnego zapisu ślubu (wg PP jest on w archiwum Diecezjalnym w Zielonej Górze). Przypuszczam, że zawiera on więcej szczegółów, niż indeks małżeństw opublikowany w PP.

Na "Poznań Projekt" trafiłem szukając nazwiska Tesching, tam też odnalazłem Tomasza Krawczyka i Mariannę Dudzikowską, które to nazwiska już wcześniej znałem.
Dziękuję za pomoc, postaram się dotrzeć do archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze.

Pozdrawiam Mirek.

Witam - posiadam część drzewa genealog. Franciszek Reimann i Marianna Olejniczak, ich rodzice : Franciszka to: Mateusz /Maciej/ Reimann i Franciszka Parvel, a Marianny to: Wojciech Olejniczak i Marianna Wojtas. Syn Franciszka Reimann i Marianny z d. Olejniczak to Jam Reimann ożeniony z Pelagią Dulat. Pozdrawiam

Post
    Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Dziękuję.
Rzeczywiście to część mego drzewa genealogicznego.
Rodzicami Franciszka Reimanna był Mateusz ur. 1827r. i Franciszka Paweł (Pawłoczka) ur. w 1821 r.,(możesz napisać skąd masz to nazwisko Parvel), poza tym wszystko się zgadza. Jeżeli chcesz więcej to mam, i mogę Tobie podać. Jan Reimann był bratem mojej babci Anny Wołek z domu Reimann.
Pozdrawiam Mirek

Witam, proszę napisać na pryw. adres, - teraw@wp.pl , pozdrawiam


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fanwwe.pun.pl www.mc.pun.pl www.djsadam.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.janeausten.pun.pl