#1 2014-01-02 23:45:50

 zefir454

Administrator

Skąd: Smolno Wielkie
Zarejestrowany: 2013-12-20
Posty: 332
Punktów :   
WWW

Genealogia i heraldyka na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Genealogia i heraldyka – to nowe studia podyplomowe, które od października br. ruszą na Uniwersytecie Zielonogórskim. Adresowane są do absolwentów wszelkiego rodzaju studiów licencjackich i magisterskich.

Jak poinformowała rzecznik uniwersytetu Ewa Sapeńko, ich słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia poszukiwań materiałów genealogicznych, opracowania wyników badań i fachowej rekonstrukcji dziejów rodzin i przodków. Dodatkowe kwalifikacje pozwolą im na tworzenie znaków i symboli samorządowych.

“Treści zawarte w programie studiów powinny zainteresować nie tylko osoby stykające się z genealogią i heraldyką, a więc nauczycieli historii, muzealników, archiwistów, samorządowców i tłumaczy, lecz również miłośników historii, regionalistów i wszystkich zainteresowanych nabyciem profesjonalnych umiejętności służących do ustalania popularnych obecnie drzew genealogicznych” – powiedziała Sapeńko.

Zajęcia na studiach odbywać się będą na dwudniowych zjazdach (sobotnio- niedzielnych). Program obejmuje zajęcia, które mają zapoznać słuchacza z wiedzą teoretyczną z dziedziny heraldyki, weksylologii, sfragistyki oraz genealogii.

Studia w wymiarze 150 godzin realizowane będą w dwóch semestrach i zostaną zakończone złożeniem pracy dyplomowej. Rekrutacja rozpocznie się 30 czerwca br. i potrwa do końca października.


Józef Pławski- członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grycentrum.pun.pl www.tarant.pun.pl www.erp.pun.pl www.zdhzarzewie.pun.pl www.bwc.pun.pl